Bakan Selçuk; "Çocuklarımız ve Öğretmenlerimiz adına rica ediyorum"

Bakan Selçuk; "Çocuklarımız ve Öğretmenlerimiz adına rica ediyorum"

21 Eylül'de başlayacak yüz yüze eğitim ile ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, yüz yüze eğitim için velilere seslendi tedbir almalarını istedi.

21 Eylül'de başlayacak yüz yüze eğitim ile ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, yüz yüze eğitim için velilere seslendi tedbir almalarını istedi.

 "Okullara dönmemiz, yüz yüze eğitime başlamamız lazım. Bu sizin elinizde" dedi.
Selçuk, "Sizleri bu sorumluluğa ortak olmaya çağırıyoruz. Sizsiz başaramayız. Lütfen maske takın, mesafenizi koruyun ki okulları açıp işimizi yapabilelim, çocuklar okullarına kavuşsun. Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz adına rica ediyorum" dedi.

Kişisel sosyal medya hesabından "Bir Bakan olarak değil, bir 'öğretmen' olarak yazdığını" belirterek velilere seslenen Selçuk, "Lütfen okuyun. Hem de yanınıza gelmişim de gözünüzün içine bakarak konuşuyormuşum gibi okuyun" dedi.

Bakan Selçuk’un açıklamaları şöyle:
" Okul ikliminin ruhunu ekranlara üflemeliyiz, ne yapsak eksik kalır”

"Eğitim; çocuğun iç çekişini, kahkahasını, 'Öretmenim!' deyişini duyarak, saçını okşayarak, omzuna dokunarak, kaş göz işaretiyle çaktırmadan uyararak, birlikte eğlenerek ve teneffüste üşümesin diye montunun önünü kapatarak yapılır. Uzaktan eğitimde bunlar yok, olmayacak da.

 Okullara dönmemiz, yüz yüze eğitime başlamamız lazım
 Uzaktan eğitime biz her detayıyla hazırız ve en iyisini yapacağız ama sınıf ortamının, okul ikliminin ruhunu ekranlara üfleyemeyiz. Ne yapsak eksik kalır. Bu yüzden bizim eğitim öğretimi layıkıyla devam ettirebilmek için okullara dönmemiz, yüz yüze eğitime başlamamız lazım.

Yüz yüze eğitime 21 Eylül’de başlayabilmemiz sizin elinizde. Gece gündüz çalışıyoruz. Teneffüste oynanacak temassız oyunlar bile hazır. Detaylara bu kadar titizlikle hazırlandığımız bu süreçte hala maskesiz ve mesafeyi hiçe sayan insanlar görmek bizleri derinden üzüyor.
'Okulları birlikte açacağız.' derken samimiyiz, sizleri bu sorumluluğa ortak olmaya çağırıyoruz. Sizsiz başaramayız. Lütfen maske takın, mesafenizi koruyun ki okulları açıp işimizi yapabilelim, çocuklar okullarına kavuşsun. Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz adına rica ediyorum."

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.