'SAHİL YOLU PROJESİ'NE BÜTÇE ENGELİ

'SAHİL YOLU PROJESİ'NE BÜTÇE ENGELİ

Kahta Belediyesi son günlerde gündemden düşmeyen “Sahil Yolu Projesi” ile ilgili yazılı bir açıklama yayınladı.

Kahta Belediye Başkan Yardımcısı Rujda Selçuk tarafından yapılan açıklamada, "Sahil Yolu Projesi"  ile ilgili yalan yanlış beyanlarla halkın yanıltılmaya çalışıldığına dikkat çekilerek, Belediyenin, Sahil Yolu Projesi’ni hayata geçirme konusunda bütçe olarak uygun olmamasından dolayı projeden çekildiklerini söyledi.

Kimi şahısların kamuoyunu yanıltıp ve bir karalama siyaseti içine girmesinin manidar olduğuna vurgu yapan Başkan Yardımcısı Selçuk, hem Kahta Belediyesi için hem de Kahta halkı için Sahil Yolu Projesi’nin hayati derecede önem arz ettiğini söyledi.

Kahta Belediye Başkan Yardımcısı Rujda Selçuk tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“Son günlerde kimi şahıslar tarafından kamuoyu önünde yalan yanlış beyanlarla "Sahil Yolu Projesi" konusunda halkımız yanıltılmaya çalışılmaktadır.

Basında yer alan yalan yanlış ve karalayıcı basın açıklamaların aksine "Sahil Yolu Projesi" hem Kahta Belediyesi ve hem de Kahta halkı için hayati derecede önem arz etmektedir. Belediye bütçesinin bu projeyi hayata geçirme konusunda uygun olmamasından ötürü bu projenin hayata geçirilmesi hususunda Kahta Kaymakamlığı ile istişare ve görüşmeler yapılmış ve bu konuda Kahta Kaymakamlığı ile yazışmalar yapılmıştır.

Kahta Kaymakamlığı ile yapılan yazışma aşağıya sunulmuştur.

Ayrıca projenin geçirileceği yerdeki taşınmazların kamulaştırılması amacıyla kamu yararı kararları alınmış ve taşınmazlardan iki tanesi Belediyemiz tarafından kamulaştırılmış ve bedelleri de sahiplerine peşin ödenmiştir.

Geri kalan taşınmazlar için alınan kamu yararı kararları muhalefetin de oyları ile Belediye Encümenince oy birliğiyle geri alınmış ve iptal edilmiştir.

Kimi şahısların kamuoyunu yanıltıp ve bir karalama siyaseti içine girmesi manidardır. Belediye Encümeni (Enver Dinçer ve Abdulkadir Aydın dahil olmak üzere), Sahil Yolu Projesi’nin geçeceği yerdeki taşınmazlar için daha önce alınan kamu yararı kararlarının geri alınması oy birliğiyle alınmış olup ilgili encümen kararları aşağıya sunulmuştur.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere Sahil Yolu Projesi’ni çok önemsediğimizi defaten belirtir, Kahta Kaymakamlığı ile yapılan yazışmada da kamulaştırılan ve bedelleri peşin ödenen ve şimdi mülkiyeti Belediyemize mal edilen iki adet taşınmazı da "Sahil Yolu Projesi"ne bedelsiz tahsis edileceği hususu;

 Saygıyla değerli halkımızın ve basının bilgisine sunulur.”

sahilyolu.jpgsahilyolu2.jpgsahilyolu3.jpg

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.