Cumurbaşkanı Erdoğan: 'Oy Yoksa Hizmet Yok' Diyen Onlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman'da konteyner kent ziyaretinde vatandaşlara hitap etti.

Muhalefete tepki gösteren Erdoğan, 'Oy yoksa hizmet yok' diyen insanları kutuplaştıran, mahalle baskılarıyla gençlerimizi bastıran kendileridir. Milletimiz bunları kaç defa sandığa gömerse gömsün bu kibirli ve kaba tavırlarından asla vazgeçmiyorlar.' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle; Cumhurbaşkanlığı'ndan yüzde 66'yı geçen oy oranıyla Adıyaman tercihini bizden yana kullandı. Meclis'te de Adıyaman'ın tercihi yine bizden yana oldu. Resmi rakamı sordum. Alanda 40 bin katılım. Aramıza kimsenin girmesine müsade etmiyoruz.

"SİZ OLASANIZ DA OLMASANIZ DA DEVLETİMİZ KARDEŞLERİNİN YANINDA"

Bizimle 85 milyon arasında nice bağlar, nice yollar var. Kem gözler bunu göremediler, millete tepeden bakanlar bunu göremediler. 50 bin deprem şehidimiz var. 50 bin deprem şehidimize bu bay bay Kemal'in takımı nasıl baktı? Siz olsanız da olmasanız da bay bay Kemal, devletimiz kardeşlerinin yanındadır. AFAD'ı, Kızılay'ı, bütün imkanlarıyla yanındadır. Ve bundan sonra da yanında olacaktır.

"'OY YOKSA HİZMET YOK' DİYEN KENDİLERİDİR"

CHP zihniyetinin temsilcileri sorunu kendilerinde aramak yerine her seferinde insanımızı suçladı. Bugün de aynısını yapıyorlar. Sandıkta tecelli eden iradeyi kabullenmek yerine insanlarımıza ‘cahil’ diyorlar, ‘oylarını sattılar’ iftirası atıyorlar. Ne dediler? '"Benim oyumla dağdaki çobanın oyu bir mi?" diyerek içlerindeki kini ortaya döktüler. Gazete manşetlerinden küstah bir şekilde 'Milletin karnı tomuş' diyorlar. Ama bir kez olsun biz nerede yanlış yaptık demiyorlar. Pazar günü ile beraber 16. ve 17. seçimlerini de kaybettiler. Milletten bu kadar şamar yediler ama her seferinde hiçbir şey olmamış gibi pişkince hayatlarına devam ettiler. Hatalarından dolayı çıkıp milletimizden özür dilemediler samimi bir özeleştiri vermediler kendilerince atlarla asla gitmediler.

'Oy yoksa hizmet yok' diyen, insanları kutuplaştıran, mahalle baskılarıyla gençlerimizi bastıran kendileridir. Milletimiz bunları kaç defa sandığa gömerse gömsün bu kibirli ve kaba tavırlarından asla vazgeçmiyorlar.

Siyasetçi demek milletin hizmetkarı demektir. Kardeşlerim, milletin desteğini hak edeceksin. Bunun için çalışıp eser ortaya koyacaksın. İnsanlara umut ve güven aşılayacaksın. CHP Genel Başkanı hep aynı şeyleri yapıyor, her defasında farklı sonuçlar bekliyor.

Biz milletimizin derdine derman olmanın yollarını arıyoruz. Biz insanlarımıza güvenli bir gelecek kurmanın çabası içerisindeyiz. Milletimiz bizi, bir faninin görmek istediği her türlü makama getirdi.

Biliyorsunuz, depremden hemen birkaç gün sonra Adıyaman’a geldik vatandaşlarımızla dertleştik, kucaklaştık, acımızı paylaştık. Ardından tekrar geldik. Ramazan-ı Şerif’te yine şehrimizdeydik. Seçim kampanyası döneminde de bir gözümüz hep deprem bölgesindeydi, Adıyaman’daydı. Şehrimize görevlendirdiğimiz bakanlarımız, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, mülki idare amirlerimiz de sahayı hiç boş bırakmadılar. Her bir vatandaşımızın sorunlarıyla ilgilendiler, derdiyle dertlendiler, taleplerini yerine getirmeye çalıştılar. Milletimizin derdiyle dertlendiler.

İlk günlerde bazı eksikler olsa da, hamdolsun, bunları da hızla gidererek Adıyaman’ın yaralarını sarmaya, şehrimizi yeniden ayağa kaldırmaya başladık. Giden canlarımızı geri getiremesek de inşallah diğer tüm kayıpları telafi etmekte kararlıyız. Bu vesileyle yaşamış olduğumuz asrın felaketi olarak adlandırılan depremlerde Adıyaman ve diğer illerimizde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

"AMACIMIZ, EKİM-KASIM GİBİ KALICI KONUT TESLİMİNE BAŞLAMAKTIR"

Türkiye Yüzyılı vizyonumuzun en başında deprem mağduru şehirlerimizin ayağa kaldırılması hedefi vardır. Bu hedefe ulaşana kadar çalışacağız. Yıkılanın yerine daha iyisini, daha dayanıklısını yapacak evi ve düzeni bozulan kardeşlerimizi yuvalarına mutlaka kavuşturacağız. Verdiğimiz sözleri yerine getirene kadar durmadan, dinlenmeden gece gündüz çalışacağız. Evi kullanılamaz hale gelen son vatandaşımızı yeni yuvasına kavuşturana kadar çalışacağız. Amacımız, ekim-kasım gibi kalıcı konut teslimine başlamaktır. Köy evlerinin inşası da sürüyor. Geçici olarak diğer şehirlere giden vatandaşlarımızı da yalnız bırakmıyoruz.

"DEMOKRAT MASKESİ DÜŞÜNCE TEK PARTİ CHP'SİNİN ÇİRKİN YÜZÜ ÇIKTI"

14 Mayıs seçimlerinde hezimete uğrayan 28 Mayıs'tan da umudunu kesen CHP Genel Başkanı’nın giderek daha zehirli, daha çirkin bir dil kullandığını görüyoruz. Yaptığı pervasız ve buram buram nefret söylemi kokan açıklamalarıyla her gün toplumumuzun bir kesimini düşmanlaştırıyor. Koltuğunu kaybetmemek için milletimizin sinir uçlarıyla oynamak dahil tüm yollara başvuruyor. Daha düne kadar önüne gelene kalp yapmaktan parmakları neredeyse nasır bağlamıştı. Bugünse aynı eliyle masayı yumruklamaktan neredeyse bileği kırılacak. Seçim öncesinde taktığı demokrat maskesi 15 Mayıs sabahı düşünce altından tek parti CHP'si zihniyetinin karanlık ve çirkin yüzü çıktı.

Bu CHP LGBT'ci midir? yanındaki HDP LGBT'ci midir? diğerleri de aynı mı? Peki LGBT AK Parti'ye, MHP'ye, Cumhur İttifakı'na sızabilir mi? Gazi'nin hatırasına hürmeten CHP'ye oy veren vatandaşlarımın, bu partinin marjinallerin ve mezhepçi fanatiklerin operasyon aracına dönüştürülmesine rıza göstermeyeceğine inanıyorum.

"SANDIKTA İSTEDİKLERİ NETİCE ÇIKMAYINCA SERGİLEDİKLERİ NOBRANLIK TARİHE BİR UTANÇ VESİKASI OLARAK GEÇECEKTİR"

Tüm Türkiye'ye sesleniyorum 28 Mayıs iyi bir fırsattır. Kökenine, mezhebine, siyasi tercihine bakmaksızın her Adıyamanlı bizim kardeşimizdir. 14 Mayıs sonrası yaşanan utanç verici hadiselerin sizleri üzdüğünü biliyorum. Daha düne kadar depremzedelerimize bedava ev sözü verenlerin sandıkta istedikleri netice çıkmayınca sergiledikleri nobranlık, tarihe bir utanç vesikası olarak geçecektir.

28 Mayıs'ta sandıklara çok sıkı sahip çıkıyoruz. Çünkü 28 Mayıs'ta ben, Cumhur İttifakı, Adıyaman'dan farklı bir ses bekliyoruz. Bizi ve hizmetlerimizi biliyorsunuz. Ülkeye hiçbir hizmeti olmayan diğer adayı da gayet iyi biliyorsunuz.

"YURT DIŞINDAKİ VATANDAŞLARIMIN OYLARINI KULLANMALARINI RİCA EDİYORUM"

Sandık, irademizi, tercihlerimizi, ülkemize ve geleceğimize dair düşüncelerimizi ifade edebileceğimiz en güzel alandır. Şimdi yurt dışındaki vatandaşlarımın ikinci turda da aynı iradeyi sağlayacağına gönülden inanıyorum. Vatadanşlarıma sandıklara giderek oylarını kullanmalarını rica ediyorum.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.