Başkan Tümer’den Kurban Bayramı Mesajı

Başkan Tümer’den Kurban Bayramı Mesajı

Eğitim Bir Sen Kahta İlçe Başkanı İsmail Tümer, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Uzun yıllardır, açlığın, sefaletin, savaşın, işgalin, sömürünün kıskacında kalan Müslümanların emperyalist saldırılar sebebiyle korkunç kıyım ve yıkıma maruz kaldığına dikkati çeken Başkan İsmail Tümer, bayramlara kavuşmanın huzuruna ve şükrüne hüzün ve kederin eşlik ettiğini söyledi.

Sevgiyi ve hoşgörüyü tüm değerlerin üzerinde tutan, farklılıkları zenginlik olarak düşünen, köklü bir medeniyetin temsilcileri olduğuna vurgu yapan Başkan Tümer mesajında, “Sevgiyi ve hoşgörüyü tüm değerlerin üzerinde tutan, farklılıklarımızı zenginliğimiz olarak düşünen, köklü bir medeniyetin temsilcileriyiz. Geçmişimizden gelen değerlerimizle geleceğimize umutla bakan bir milletiz. Pandemi sürecinde bu karmaşık ve zorlu süreçte dayanışmanın önemini bir kez daha anladık.” Dedi.

Hemen yanı başımızda Suriye'de devam eden savaşta bin bir bedel ödeyen insanların, şehit düşenlerin, öksüz ve yetim kalanların, yıkılan şehirlerin, dağılan ailelerin ve paramparça olan yuvaların olduğunu hatırlatan Tümer, "İslam coğrafyasının birçok yerinde, yurdundan edilen insanlar, esaret altında işkence gören mazlumlar, Filistin'de, Arakan'da, kendi ülkesinde parya, vatanında öteki durumuna düşürülen kimsesizler, kukla yöneticiler elinde sokakta naçar yaşayıp, hapiste zulme duçar edilen kardeşlerimiz var. Bu mazlumların hikayesi bize hem sorumluluklarımızı hatırlatmakta hem de ibret vesikası olarak önümüzde durmaktadır.

Daha aydınlık bir gelecek umarak girdiğimiz Kurban Bayramı'nın aile ve akrabalık bağlarımızın pekişmesine, komşuluk bağlarımızın güçlenmesine, toplumsal olarak ilişkilerimizin tahkim edilmesine; İslam âleminde barışa ve huzura vesile olmasını; coğrafyamızın dört bir yanındaki savaş ve çatışmaları sonlandırma ve esaret altındaki Müslümanların özgürleşmesi fırsatına dönüşmesini diliyor; üyelerimizin, eğitim çalışanlarının, milletimizin ve bütün Müslümanların Kurban Bayramını tebrik ediyor, tüm insanlığın esenliğine vesile olmasını temenni ediyoruz" ifadelerine yer verdi.

ismail-tumer.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.