ADIYAMAN VALİSİNE YAKIŞMADI

ADIYAMAN VALİSİNE YAKIŞMADI

Kahta Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti (KGY Cemiyeti) Başkanı Mustafa İşeri, Adıyaman Valiliği’nin basın mensuplarına özel düzenlenen veda programına, ilçelerdeki hiçbir gazetecinin davet edilmemesine tepki gösterdi.

KGY Cemiyeti Başkanı Mustafa İşeri, Adıyaman Valiliği görevinden Mülkiye Başmüfettişliği görevine atanan Vali Aykut Pekmez’in, basın mensuplarına özel düzenlenen veda programına, ilçelerdeki hiçbir gazetecinin katılamamasını kınadı.

Adıyaman Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün organize ettiği veda programında, Adıyaman’ın 8 ilçesindeki hiç bir gazetecinin haberdar edilmemesinin devletin valiliğine ve İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne hiç yakışmadığını belirten KGY Cemiyeti Başkanı İşeri, organizasyonu hazırlayanları sert bir şeklide eleştirdi.

“KURUMUN İTİBARINI ZEDELEDİ”

Programın, Vali Aykut Pekmez’in, sanki ilçelerin de valisi değilmiş gibi bir algı oluşturduğunu vurgulayan KGY Cemiyeti Başkanı Mustafa İşeri, Adıyaman İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün yapılan ayrımcılıkla ilçelerdeki gazetecileri hedef alarak kurumun itibarını zedelemekten öteye gitmediğini ifade etti.

KGY Cemiyeti Başkanı İşeri, “Renk, dil, din ve ırk ayrımı gözetmeksizin kamu düzeni ve halkın huzurunu sağlamak adına görevini yürüten Vali Aykut Pekmez’e, gerek ilimizin gerekse ilçelerimizin gelişimi için katkı sunan basın mensuplarının olduğunu hatırlatıyoruz. Vali Aykut Pekmez’in, Adıyaman’ın 8 ilçesindeki tüm gazetecilerimizi görmezden gelmesine bir anlam veremedik. Ne Vali Bey’e, ne de Adıyaman Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne yakışmadı. Programa neden Adıyaman’ın hiçbir ilçesindeki gazeteciler davet edilmedi? Valiliğin böyle bir ayrımcılık yapması büyük bir talihsizlik. Programı düzenleyen Valilik İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü acaba hangi gerekçe ile davetiyeleri hazırladı. Orası sadece ilin değil, aynı zamanda da ilçelerden de sorumlu Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü olduğunu hatırlatmak isteriz.

“SANKİ İLÇELERİN VALİSİ DEĞİL”

Bu program ile Vali Aykut Pekmez’in, sanki ilçelerin de valisi değilmiş gibi bir algı oluşturulmuş ve ayrıca ilçelerdeki gazetecileri hedef alan Adıyaman İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, kendi kurumunun itibarını zedelemekten öteye gitmemiştir.

Bu şekilde ayrıştırıcı bir tutum sergileyen bir Valinin ilimizden tayin olup gitmesi de bizleri ziyadesi ile memnun ettiğini belirtmek isteriz.

Gerek ilimizin gerekse ilçelerimizin gelişimi ve tanıtımı için katkı sunan tüm ilçelerimizdeki gazetecilerin, valilik programına dahil edilmeyen anlayışı tekrar kınıyor ve bundan sonraki programlarda bu uyarımızın dikkate alınmasını ümit ediyoruz.” Diye konuştu

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.